CROMATIC TIPO S.R.L.

Mobil: 0722-385264 / 0722-385265

Email: cromatictipo@cromatictipo.ro

Website: www.cromatictipo.ro

SC CROMATIC  TIPO  SRL este o societate cu capital integral de stat, cu sediul in Tirgu Mures, str. Calarasilor, nr.58.
Societatea s-a infiintat in anul 1991, fiind prima tipografie privata din jud.Mures.
Societatea este certificata ISO 9001/2008 , membra a Camerei de Comert si Industrie a judetului Mures si membra a Asociatiei Tipografilor din Transilvania.

Prin specificul activitatii ofera o gama larga de produse: carti, pliante, brosuri, cataloage, reviste , fluturasi reclama, agende,calendare,afise, mape, etichete, ,ambalaje din carton, imprimate tipizate, stampile, legatorie de carte .

De asemenea , se pot executa lucrari de finisare si innobilare a tiparului prin :plastifiere mata sau lucioasa, folio auriu sau toata gama de culori, lacuire UV selectiva sau totala, embosare, stantare, legare prin coasere cu sarma sau ata, confectionare scoarte etc.
Preocuparea permanenta este dotarea cu tehnologie de ultima ora pe tot fluxul tehnologic:prepress,tipar, postpres precum si  ridicarea gradului de pregatire profesionala a personalului, ne permit sa executam lucrari tipografice de calitate, rapid si ieftin.
Experienta acumulata si capacitatea de productie ne recomanda a fi printre cei mai flexibili parteneri de pe piata.