CARPATGRAF S.A.

Email: office@carpatgraf.ro , kala.sandor@carpatgraf.ro

Website: www.carpatgraf.ro

Imaginea conteaza!

Societatea comerciala Carpatgraf S.A. a fost infiintata pe 20 aprilie 1999, fiind una din
primele firme cu capital integral privat din domeniu din România.
Din dorinta de a veni în întâmpinarea solicitarilor tot mai complexe ale producatorilor de ambalaje si ale consumatorilor care se orienteaza din ce în ce mai mult dupa aspectul exterior al produsului ambalat, consideram o necesitate cresterea continua a calitatii tiparului.Motto-ul firmei: ”solutii complete pentru tipar flexo” exprima dorinta noastra de a oferi producatorilor de ambalaje solutii profesionale pentru tipar, conform unui sistem complex de management al calitatii, cu mare transparenta în comunicare si promovarea tehnologiei de tiparire flexografica. Aceasta tehnologie are cea mai dinamica evolutie pe plan mondial în principal datorita mobilitatii si a costurilor mai reduse de productie.
Ca furnizor de produse si servicii în directa legatura cu procesul de productie, ne
asumam o mare responsabilitate în ceea ce priveste aspectul general al produsului, de aceea
oferim clientilor nostri solutii complete pentru tipar, prin care întelegem: executarea de
proiecte grafice adaptate flexo, separatie de culoare, productie de forme de tipar, productie
cerneluri, consultanta si asistenta tehnica.

Produse și servicii

Cerneluri
-    Cerneluri și produse auxiliare pe bază de apă  – inclusiv cu uscare UV -
-    Cerneluri și produse auxiliare pe bază de solvent