TRANSILVANIA PACK&PRINT S.A.

Website: www.tpp.ro

Transilvania Pack and Print, membră a grupului Offsetdruckerei

Schwarzach din Austria, a fost înfiinţată în anul 1998 şi este specializată în

producerea ambalajelor de carton duplex şi triplex, şi a etichetelor.

Volumele medii anuale de hârtie și carton prelucrate se ridică la aproximativ

5000 de tone.

Divizia Microflute este specializată în producerea de ambalaje din carton

microondulat și ondulat-cașerat, ondulă E si B.

Înfiinţată în 2003, fabrica a finalizat o investiţie de tip green-field, care cuprinde prima linie completă pentru producerea acestui tip de ambalaj din România.

Capacitatea anuală de producţie pentru carton ondulat a diviziei Microflute

este de aproximativ 4.000 t.

Echipa ce conduce această companie poate garanta valori care presupun

calitate, flexibilitate, asistență și atingerea obiectivelor.

Obiectivul nostru principal este de a crește împreună cu piata și de a ne

menține poziția de lideri. Oferim răspuns prompt la cerințele clienților prin soluții optime, prețuri competitive, calitate și servicii de logistică.

În viitorul apropiat intenționăm să ne construim o prezență puternică în țară și

în Europa. În fiecare an încercăm dezvoltarea capacității de producție, oferind

astfel flexibilitate clienților. În acest scop, în 2013, Transilvania Pack and Print a accesat fonduri europene pentru achiziționarea unei noi linii de tipar de ultimă generație.

Această nouă mașină de tipar în format mare va fi complet funcțională la

sfârșitul anului 2013 și va veni în ajutorul clienților noștri pentru lucrări superior calitative într-un timp mult mai scurt