DITOVIS IMPEX S.R.L

Email: office@ditovis.ro

Website: www.ditovis.ro

Tehnologie - workflow

Echipamente  de ultimă generație pentru pre-press, tipărire și finisare
•    software licențiat petru calculatoare profesionale Apple Mac și PC
•    mașină de tipar Presstek 52DI
- tehnologia waterless și Direct Imaging folosită de Presstek 52DI, conferă mașinii o versatilitate greu de depășit, datorită timpului scurt pentru pregătirea lucrării, culorilor incredibile, vitezei de  imprimare și a posibilității de imprimare atât pe suport absorbant (hârtie și cartoane), cât și neabsorbant (PVC, PE etc.)
- acuratețe și constanță la repetarea în timp a lucrărilor
- ideală pentru tiraje mici și medii de la 200 la 20 000 de copii

Caracteristici

•    Negru intens
•    Reproducerea perfectă a reflexiilor
•    Redarea fidelă a tonurilor pielii
•    Culori intense
•    Umbre clare
•    Detalii incredibile

Avantaje:

•    Culoare consistentă
eliminarea sistemului de tipărire bazat pe apă, înseamnă o culoare consistentă și monitorizată cu ajutorul calculatorului, în timpul funcționării mașinii tipografice
•    O mai bună saturație de culoare
densitățile cernelurilor CMYK sunt în medie cu 20% mai mari decât standaredele SWOP (Specifications Web Offset Publications) - un real beneficiu pentru designeri și tipografi
•    Punct tipografic mai mic, mai multe detalii
calitatea print-urilor este dovedită de detaliile perfecte obținute prin rasterizarea imaginilor până la 300 de lpi. Tipăritul uscat oferă o calitate bună chiar și atunci când rasterul este de 175 lpi, imaginile rezultate fiind surprinzătoare.
•    Mai multe opțiuni pentru hârtie
tipărirea uscată este excelentă pentru toate clasele de hârtie tipografică cretată sau necretată
•    Rapiditate
crește viteza întregului proces de tipărire cu până la 40%, prin urmare livrarea către dumneavoastră se va face într-un timp mai scurt!
•    Avantaje ecologice
tipăritul uscat înseamnă renunțarea la utilizarea substanțelor chimice sau a metalelor grele, în plus presupune o reducere semnificativă a folosirii apei și a irosirii hârtiei, toate sunt beneficii care au un impact pozitiv real asupra mediului.

Servicii tipografice:

•    TIPA‚RIRE
    Coli tipar - 520 x 375 mm
             - 500 x 700 mm
- pliante publicitare, afișe, cataloage, mape de prezentare, calendare, reviste, broșuri de prezentare, cutii de carton, etichete, coli cu antet, cărți de vizită, plicuri
•    FINISARE LUCRA‚RI
- ștanță cartoane offset, cretate, duplex, speciale etc.
- fălțuire automată
- capsare cu sârmă
- perforare și spiralare
- aplicare timbru sec
- hotprint

în funcție de complexitate, lucrările pot fi realizate din policromie sau culori speciale.
Concepția și prelucrarea grafică poate să aparțină clientului sau departamentului nostru de design și DTP.