Despre Noi - Prezentare

ATT - Asociatia  Tipografilor “Transilvania”
birou@asociatia-tipografilor.ro
•    infiintata in 2002 / 12 firme
•    membrii: 52 , cu 2300 angajati
•    asociatie nationala patronala a industriei poligrafice, organizatie non profit
•    Presedinte  -  David Istvan
•    Vicepresedinti  -  Alexandru Galos si Racz Karoly
•    Director executiv  -  Mirela Marica
•    Cenzor  -  Kupa Andrei
Scopul asociatiei:
ATT  exista pentru a promova interesele patronatului din domeniul poligrafic. Unic structurata ca o asociatie a industriei, ATT reuneste tipografiile si furnizorii acestora, reflectand parteneriatul dintre jucatorii din industria poligrafica romaneasca.
•    Sprijinirea dezvoltarii activitatii economice si a investitiilor in domeniul poligrafic
•    Formarea si perfectionarea profesionala
•    Primirea si oferirea de informatii tehnice si juridice necesare dezvoltarii, consultanta, etica profesionala, arbitraj intre firmele membre
Asociatia Tipografilor “Transilvania” are urmatoarele obiective:
•    Sprijinirea membrilor in activitatea lor economica
•    Amplificarea relatiilor economice intre membrii si clienti
•    Dezvoltarea relatiilor cu organismele guvernamentale si neguvernamentale din tara si strainatate
•    Armonizarea si promovarea intereselor societatilor comerciale asociate
Evenimente si intalniri:
•    ATT se reuneste in doua intalniri pe an, prilej cu care gazda este unul dintre membri. Prezentarile tehnice sunt punctul forte al intalnirilor ATT deoarece sunt calea directa si profesionala deschisa tuturor firmelor din domeniul poligrafic de a-si prezenta noutatile tehnice si seviciile. Prima intalnire ATT din acest an va avea loc in 16 mai 2014 la Sibiu unde gazda intalnirii va fi TPP - Transilvania Pack&Print.
•    Asociatia Tipografilor “Transilvania”  organizeaza si participa la conferinte nationale si internationale cu subiecte de dezvoltare ale domeniului poligrafic.
•    ATT este membru fondator la Initiativa pentru Calitatea si Eficienta Tiparului, forum care anul acesta va avea loc in 23-24 octombrie 2014 la Zgreb in Croatia sub motto-ul "Estul intalneste vestul -tipografii pentru eficienta si succes"

‘Transilvania’ Printers  Association - ATT
birou@asociatia-tipografilor.ro
• founded in 2002 / 12 companies
• members: 53 , with 2300 employees
• non-profit organization
• President of the Association is Mr. David Istvan
vice-presidents – Mr. Racz Karoly and Mr. Alexandru Galos
Executive director is Mrs. Mirela Marica
Mr. Andrei Kupa is member of the Board
Main aims
ATT exist to promote the interest of ounership in graphic industrie. Unic structured as a assocociation of industrie, ATT reflect the partnership in printing chane, between printing houses and their suppliers, in Romania.
• to support the development of economic activity and investments in the printing field
• professional training and development
• receiving and offering technical and juridical information necessary for development, consultancy, professional ethics and arbitration between the member companies.

The Association also pursues following objectives:
• to support its members in their economic activity
• to intensify the economic relationships between members and clients
• to develop closer relationships with governmental and non-governmental bodies,
both in the country and abroad
• to harmonize and promote the interests of associated companiese Board
The ‘Transilvania’Printers Associations has two meatings per year and one of the members is host at the meating. The most interesting moment in these meatings are the technical presentations.These presentations are open for every company who play in Romanian graphic industrie, and are the professional way to present products and services. The first ATT meating of 2014 will take place at Sibiu , on 16th of may. The host of event will be TPP - Transilvania Pack&Print.
The ‘Transilvania’Printers Associations organises and participates in
national and international conferences with printing development subjects.
ATT is founder member of The International Forum on Print Efficiency and Quality, InPEQ Forum. In 2014 InPEQ will take place on 2324.10.2014 in Zagreb, Croatia, under the motto: “East meets West – printers for efficiency and success”.